Sokszor azt hallod, hogy nem szabad “nem”-mel teremteni, illetve, hogy a tudatalattid nem érti a “nem” szót, meg egyáltalán, hogy ne fogalmazz negatívan. Nekem viszont a “nem” az egyik kedvenc szavam. Csak tudni kell használni.
Valójában a teremtésnél nem az számít, hogy tagadó vagy állító nyelvtani formában van a kérésed megfogalmazva, és az sem, hogy pozitív, szeretetteljes hozzáállással viseltetsz-e iránta. Ha így lenne, akkor soha nem lehetne negatív dolgokat teremteni, nem léteznének háborúk, éhínség és betegségek, hiszen mindent, de mindent, ami a világban minket körülvesz, azt emberi elme hozza létre. Szintén túlzásnak tartom, hogy a tudatalattid nem érti a “nem” szót. Ha a tudatod érti, akkor a tudatalattid is. Mi hát akkor a baj ezzel a kicsi szóval?
Fontos megjegyezni, hogy bármit is csinálsz, akár éppen tudatosan teremtesz valamit az életedbe, mindig a szándék a fontos. Na nem a köznyelvi értelemben. A szándék, azaz intenció, az az energia, amivel belemész egy folyamatba. Tehát inkább a “ki mint vet, úgy arat” értelemben. Ha a “nem” szócskát félve mondod, ha ez egy félelem motivált tett, ha a mögötte álló érzés az, hogy “jaj, nehogy!”, akkor valóban igaz lesz, hogy a kérésed a “nem” szó nélkül teljesül. Másképp szólva, amitől félsz, az beteljesedik. Mivel minél erősebb az érzelem, annál gyorsabb a manifesztáció, így tehát minél inkább félsz, annál valószínűbb, hogy meg fog a dolog történni.
Hogyan lehet akkor mégis “nem”-mel teremteni? Végső soron persze a szándék energiával teremtünk, nem a puszta szavakkal. Ezért a lényeg az, hogy ha a “nem”-ed mögött álló érzelem az a határozott “eddig és ne tovább”, akkor a teremtésed a nemmel együtt is sikerülni fog, azaz meg tudod állítani a számodra nem kívánatos folyamatot. Például: “csak addig ne essen, amíg én kint vagyok” teljesen egyenértékű azzal, hogy “álljon el az eső, amíg kint vagyok” és persze “csak addig essen, amíg én bent vagyok”. Hogy melyik megfogalmazást használod, azt szerintem csak attól tedd függővé, hogy neked melyik “áll kézre”. Melyik az, amelyik legtermészetesebben jön a szádra.
Természetesen ez csak egyetlen egy pici része a teremtéssel kapcsolatos tényeknek. Viszont fontosnak tartom, hogy ne korlátozzuk magunkat hiedelmek által, még akkor sem, ha logikusnak tűnnek, vagy ha olyan embertől halljuk ezeket, akire felnézünk. Ami fontos, hogy bármivel dolgozol is, ne pusztán a szavakra vagy a nyelvtanra figyelj, mert mindig az érzés az elsődleges. Az alábbi videóban bővebben beszélek arról, hogy hogyan érdemes megfogalmazni megerősítéseket, és természetesen ez a teremtő mondataidra ugyanúgy vonatkozik. A videó elég régen készült, ezért annyival kiegészíteném, hogy jelenlegi ismereteim alapján thétával a leghatékonyabb akár a programozás, akár a teremtés. Ha pedig valami mégsem működik, akkor ásni kell rá, hogy miért nem. Az akadályok eltávolítása után pedig ismét megindul az áramlás, és mennek a dolgaid, mint a karikacsapás!
Ha szeretnéd, hogy segítsek ebben, vagy más témában, a shinbei78@gmail.com címen tudsz időpontot kérni egyéni konzultációra.
Hatásos megerősítés fogalmazása
Közzétette: Debrei Helga – Théta, Akasha egyéni konzultáció – 2017. február 28.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: