Hogyan kapj választ a kérdéseidre álmodban?

Múltkoriban egy klienssel beszélgetvén rákérdezett, hogy hogyan dolgozom az álmokkal, és mit is jelent ez. Akkor nem tudtam neki részletesen válaszolni, mert annyi mindenről beszéltünk egyszerre, hogy mire válaszoltam volna, már mást kérdezett. Az álommunka azonban fontos, és rendkívül praktikus is, ezért nem hagyott nyugodni, hogy válasz nélkül hagytam őt. Emiatt döntöttem úgy, hogy most megírom ezt a cikket, ami talán mások számára is hasznos lehet.

Először is az álmokról, ezek működéséről és a tudatalattinkról kell beszélni. Lehet, hogy ezt a részt unalmasnak találod, mert az azonnali, kész eredményeket szeretnéd látni, de hidd el, sokkal hatékonyabban tudsz használni egy eszközt, ha érted is a működését.

 

Álmok és tudatalatti

kép: freepik

Az álmok az elméd nem tudatos részében keletkező képek és történetek. Egészen pontosan nem érti még a tudomány a funkciójukat, néhány dolgot azonban biztosan lehet róluk állítani. Az álmokban, alvás közben az agyad feldolgoz bizonyos napközbeni eseményeket, amelyekre nem volt ideje napközben. Náha az is megtörténik, hogy előre látunk valamit álmunkban. Ilyenkor, az agyad annyira mély és ellazult állapotban van, hogy automatikusan csatlakozik a közös tudathoz, vagy a Forráshoz. Attól függően, hogy éppen merre kalandozik. Amit tudnod kell, hogy a tudatalattid nagyságrendekkel több adatot dolgoz fel azonos idő alatt (másodpercenként kb. 40 adatot a tudatod, azaz agy agykéreg, ehhez képest mintegy 11 ezret a tudatalattid), mint a tudatos elméd. A tudatos elméd az agyad legújabban kialakult részében, az úgynevezett agykéregben található, azaz az agykérget alkotó szürkeállomány működése az, amit tudatodként észlelsz. Ezt a részt rendkívül energiaigényes működtetni, a napi kalóriabevitelünk mintegy 30%-át emészti el. Logikus tehát, hogy nem minden inger tud átfutni az agykéreg feldolgozási folyamatán. Ha minden napi feladatunkat tudatosan átgondolnánk, estére tudnánk talán a reggelinkkel elkészülni. Amit egyszer már megtanultál, azzal a tudatos rész nem foglalkozik. Már tudsz járni, így nem gondolkozol el rajta, hogy hogy is kell csinálni, egyszerűen kimész a konyhába, és elkészíted azt a reggelit. Az agyunk a lehető legtöbb dolgot robotpilóta üzemmódban csinálja azért, hogy több idő maradjon olyan dolgokra, amelyek tényleg azonnali beavatkozást igényelnek: az új dolgokra, vagy a vészhelyzetekre.

Mindeközben a tudatalattid megjegyez mindent, és amikor végre alszol, és már nem foglalkozol a napi ügyekkel (amikor végre abbahagyod az aggódást és idegeskedést, amiben a legtöbben napi szinten élnek…), akkor előveszi ezeket a feldolgozatlan információkat. Tehát álmodban az agyad főként élményeket dolgoz fel, és a napközben háttérbe szorított tudattalan részeknek ilyenkor van lehetősége kiteljesedni. Az agyad fantasztikus szerkezet, és még akkor is, ha néha ellenlábasnak tűnik (lábjegyzet a töltetekről, vagy link), téged szolgál. Tehát, amikor adsz neki egy problémát, amin dolgozhat, akkor bizony annak a megoldására fog törekedni. Még álmodban is.

 

kép: freepik

Álommunka

Ezek tehát az álommunka működésének alapjai, most lássuk, hogy hogyan tudod elkezdeni!

Először is fontos a szilárd elhatározás. A saját agyaddal dolgozol, az álmokban és az álomfejtésben nincsen semmi mágia. Azt nem mondom, hogy spiritualitás nincs benne, hiszen a puszta létezésünk is megvalósult spiritualitás, de ez teljesen hétköznapi módon varázslatos. Mindenki tudja és mindenki képes rá, csak akarni kell.

Tehát az elhatározásod legyen szilárd, hogy meg fogod tenni, amit szeretnél, azaz választ kérsz valamilyen kérdésre, megoldást egy problémára, feloldást egy elakadásra, stb. Ha nem veszed komolyan, ha úgy állsz hozzá, hogy hát vagy sikerül vagy nem, vagy egyáltalán, nem is hiszel benne, hogy neked ez sikerülni fog, mert te soha nem emlékszel az álmaidra, vagy más programok miatt, akkor nem is fog sikerülni. Az agyad ugyanis mindig ott áll mögötted, és hallgatózik. Vagyis a tudatalattid az elmondatlan, elgondolatlan érzéseidet, gondolataidat is ismeri. Nézz a szívedbe tehát, komolyak-e a szándékaid. Ha igen, számíthatsz a pozitív eredményre. Ha nem, akkor próbáld először kioldani azokat a tölteteket, amik akadályoznak az álommunkában. Ezek lehetnek babonák, hiedelmek, félelem az álommunkától, vagy attól, hogy akkor “bolond leszek”. Lehet a saját tudat alatti tartalmaitól való félelem, önmagad erejébe vetett hit hiánya, és még sok minden, ez mind egyénileg orvosolható lehet. A lényeg tehát, hogy amikor este lefekvéskor “kiadod a parancsot”, akkor az határozott legyen, és ne csak úgy ímmel-ámmal kérd meg. Az agyad és a tudatalattid örülni fog, hogy végre foglalkozol vele, ezért örömmel fog segíteni neked. Ha nem megfelelő az eredmény elsőre, akkor gyakorolni kell. Addig kell csinálni, amíg megkapod a várt eredményt.

Lefekvéskor tehát tedd fel a kérdést, vagy fogalmazd meg a megoldandó problémát. Én csak annyit szoktam csinálni, hogy magamban végiggondolom, mit szeretnék. Példaképpen most a legfrissebb élményemet mondom el. Megint kigyulladt a motorhiba jelzőlámpa az autómban. Legutóbb, mikor volt ilyen, akkor is pár nappal tankolás után történt, és a diagnosztika azt mondta, semmi baja az autónak, illetve az üzemanyag beömlő nyílásnál lévő valami érzékelőt tisztítottak meg a szerelők, utána semmi gond nem volt. Egészen a mostani tankolásig. És ébren hiába törtem a fejem, nem jöttem rá, hogy mi lehet az ismétlődő minta, de abban biztos voltam, hogy a tankoláshoz van köze. Talán rosszul zárják ilyenkor vissza a fedelet? Nem tudtam. De azt igen, hogy a szerelőm szabin van, és nem akarok máshoz elmenni most, viszont idegeskedni sem szeretnék, azt meg végképp nem, hogy az autómmal baj legyen. Lefekvéskor kértem, hogy legyen erre a helyzetre valami megoldás szerelő nélkül (az autónak fizikai baja nincsen! Jól gyorsul, nem ad ki fura hangokat, nem füstöl a motor, stb. Tehát nem arról van szó, hogy varázsolni kezdtem, és álommal javítom az autót szerelő helyett!!! Ez fontos! Perforált vakbéllel sebészhez kell menni, nem Akasha olvasásra vagy álomfejtésre!). Ezúttal egész hamar, még a lefekvés utáni első álom időszakában jött a tiszta, pontos válasz: a 95-ös üzemanyag. Az összes többi alkalommal magasabb oktánszámút tankoltam, és nem gyulladt fel a jelzőlámpa. Tehát vagy ki kell cseréltetnem azt az érzékelőt, vagy nem tankolok 95-öst többet. Egyébként most nagyon egyértelmű volt a válasz, egyszerűen képileg felvillant előttem a 95-ös szám.

Fontos kikötni, hogy a válasz számodra értelmezhető legyen, és emlékezz is rá. Bosszantó, ha az ember ezt elfelejti, és csak annyi emléke van, hogy álmában tudta a tökéletes megoldást. Az is, ha élénken emlékszik az álomra, tudja is, hogy valamilyen összefüggésben van a problémájával, éppen csak halvány fogalma sincsen, hogy miben és hogyan.

 

kép: pinterest, 6. istennév

Összefoglalva tehát:

Lefekvéskor kell kérni, hogy olyan álmod legyen, ami megoldást nyújt a problémádra, ez olyan formában mutatkozzon meg, hogy megértsd, és emlékezz is rá reggel ébredés után is.

Készíthetsz papírt vagy hangfelvevőt (okostelefont) az ágyad mellé, hogy könnyű legyen feljegyezni, és semmiképp ne felejtsd el, hogy mi történt álmodban. Minél inkább figyelsz az álmaidra, annál többre és tovább fogsz emlékezni, tehát az állommunka nagyon kifizetődő.

Még azt szoktátok kérdezni, hogy kit vagy mit kell kérni, vagy hogyan kell kérni. Tedd a saját hitrendszered szerint. Ha úgy érzed jónak, kérd a Teremtőt. Vagy az angyalokat. Ha a szimbólumok vonzanak, a kabbalista 72 istennév közül az egyik, a 6-os álomország, ennek a megfelelő módon történő vizualizálása is segíthet. Csak érdekességként jegyzem meg, hogy nekem a személyes istennevem pont ez a 6-os számú. A lényeg, hogy fogalmazd meg határozottan a kérésedet. 

Jó álommunkát, sikeres próbálkozást kívánok neked!

Ha tetszett a cikk, és úgy érzed, másoknak is hasznos lehet, kérlek, hogy oszd meg! Köszönöm!

Bejelentkezés, időpont foglalás: shinbei78@gmail.com

 

Címkék: , , , , ,
Tovább a blogra »